-
strumenti difficili del petrolio
-
Strumenti di prova dell'antigelo del grasso e dell'olio lubrificante
-
Apparecchiatura di collaudo del combustibile diesel
-
Apparecchiatura di collaudo dell'olio del trasformatore
-
Strumento di prova dell'alimentazione
-
Strumenti farmaceutici di prova
-
Apparecchiatura di collaudo dell'olio da tavola
-
Strumenti di analisi chimica
-
Apparecchiatura di collaudo dell'olio lubrificante
-
Strumento della prova della farina
-
Strumenti di prova dell'alimento
-
Apparecchiatura di collaudo del petrolio greggio
-
Apparecchiatura di collaudo dell'olio idraulico
-
Tester del punto di infiammabilità
-
Tester cinematico di viscosità
-
Tester del punto di congelamento
-
Apparecchiatura di penetrazione del cono
Lubricating Oil Emulsion Resistance Tester RT ~ 100℃ Timing 0 ~ 99min ASTM D2711
| Luogo di origine | Cina |
|---|---|
| Marca | Shandong Shengtai Instrument Co., Ltd |
| Certificazione | GB/T8022 ASTM D2711 |
| Numero di modello | SD8022 |
| Quantità di ordine minimo | 1 |
| Imballaggi particolari | cassa di legno |
| Tempi di consegna | 7 - 15 giorni lavorativi |
| Termini di pagamento | T/T |
| Capacità di alimentazione | 10000 set/anno |
| Foro campione | 1 pezzo | Intervallo di controllo della temperatura | RT ~ 100 ℃ |
|---|---|---|---|
| Precisione del controllo della temperatura | ±0,5℃ | Intervallo di tempo | 0 ~ 99min, può essere impostato arbitrariamente |
| Tensione di alimentazione | AC220V ± 10% | Frequenza | 50Hz ± 5% |
| Evidenziare | Lubricating oil emulsion resistance tester,Lube oil testing equipment with timer,ASTM D2711 oil emulsion tester |
||
SD8022 Demulsibility Characteristics of Lubricating Oils
Standard: GB/T8022 ASTM D2711
SD8022 Lubricating Oil Demulsibility Characteristics Tester is suitable for measuring the ability of oil and water to separate in medium and high viscosity lubricating oils. Lubricating oil anti emulsification tester complies with GB/T8022, ASTM D2711
Instrument characteristics
● Using digital tube temperature display, easy to use and operate.
● The instrument can simultaneously separate one sample.
● Adopting PID temperature control technology, the temperature control accuracy is high.
● Adopting imported PT100 temperature sensor, with high temperature measurement accuracy.
● Temperature control values and other parameters can be set
Technical indicators:
| Sample hole | 1 piece |
| Temp control range | RT ~ 100℃ |
| Temp control accuracy | ±0.5℃ |
| Timing range | 0 ~ 99min, can be set arbitrarily |
| Mixing motor speed | 4500rpm |
| Heating power | 1800W |
| Power supply voltage | AC220V ± 10% |
| Frequency | 50Hz ± 5% |
![]()
Note: The appearance pictures, dimensions, volume and weight of the instrument are for reference only. If there are any updates to the instrument, they may be slight changes without prior notice.
Packing List
| S/N | Name | Quantity | Unit | Note |
| 1 | Host | 1 | Set | |
| 2 | Thermometer | 1 | Root | |
| 3 | 500ml separatory funnel | 1 | Piece | |
| 4 | Blender | 1 | Piece | |
| 5 | Centrifuge | 1 | Set | |
| 6 | Fuse | 1 | Piece | |
| 7 | Power cord | 1 | Piece | |
| 8 | Instruction manual | 1 | Copy | |
| 9 | Warranty Card and Certificate of Conformity | 1 | Copy |
![]()
Shandong Shengtai Instrument Co., Ltd. provides the following quality assurance for the instruments sold to you:
----The provided instrument materials are brand new, meet national quality standards, and have a manufacturer's certificate of conformity;
----The materials and main components provided meet the technical requirements specified in the technical documentation;
----The overall quality assurance period of the equipment is one year (excluding normal wear and tear of vulnerable parts).
----We are responsible for free maintenance of any instrument quality issues that occur during the warranty period. Due to equipment malfunction caused by the user's responsibility, we are responsible for repairing and charging reasonable fees.
----Lifetime discounted supply of parts for equipment, and lifetime maintenance and repair of the entire machine.
----After the expiration of the warranty period, if the user needs maintenance and technical services, we will only charge a cost fee.

